close switcher global page

Úkosové laserové rezanie

Typický "Messer"

Úkosové rezanie si vyžaduje dokonalú znalosť stroja a procesu rezania. Rohy, vstupné a výstupné rezy musia byť rezané v určenom poradí, aby bola dosiahnutá požadovaná kvalita. Úkosové rezanie okrem toho kladie vysoké požiadavky na programovanie dielov určených na rezanie. Pre nastavenie agregátov na úkosové rezanie sú potrebné špeciálne pomocné funkcie.

Pri úkosovom laserovom rezaní musia byť rezy opakované, ak príprava pozostáva z viacerých úkosov. Môže byť potrebné nastavenie stredového bodu nástroja (Tool Center Point) alebo bočné premiestnenie kontúry. V závislosti od procesu rezania môžu byť potrebné špeciálne vstupné rezy. Okrem toho musia byť na rezaný úkos prispôsobené optimálne technologické parametre ako posuv a výkon lasera. Znie to komplikovane a aj je. Ako komplexný systém je, tak je jednoduchá manipulácia pre zákazníka. Toto sú presne tie drobné osobitosti, ktoré charakterizujú "stroj Messer".

Okrem toho musia byť na rezaný úkos prispôsobené optimálne technologické parametre ako počet otáčok a rezacia energia. Znie to komplikovane a aj je. Ako komplexný systém je, tak je jednoduchá manipulácia pre zákazníka. Toto sú presne tie drobné osobitosti, ktoré charakterizujú "stroj Messer".

Spoločnosť Messer Cutting Systems ponúka množstvo agregátov na úkosové rezanie, ktoré sa dokonale hodia pre Vaše rezacie aplikácie. Môžete si vybrať z možností úkosového rezania autogénom, plazmou a laserom, ako aj medzi automatickými a manuálnymi systémami. Automatické systémy sú kompletne monitorované, manuálne prispôsobenia nie sú potrebné.


Kľúčové vlastnosti:

  • Typy úkosov: I, V, Y
  • hrúbka materiálu pre úkosy do 15 mm
  • hrúbka materiálu pre zvislé rezy do 25 mm
  • max. uhol 45 °
  • nekonečne rotujúca úkosová hlava
  • interpolácia (plynulý prechod od minimálneho do maximálneho odklonu horáka uhla úkosupočas rezania)
  • možné rezanie kladných a záporných úkosov v jednom kuse
  • Ochrana proti kolízii